OSKOSTUDIO

PIOTR OŚKO

ARCHITEKTURA/TECHNOLOGIA/NATURA

mgr inż. arch. Piotr Ośko

nr. uprawnień WP-1304

Dyplomowany architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, z doświadczeniem zdobytym między innymi w takich biurach architektonicznych jak Home of Houses, Studio ADS, Borkowicz i Partnerzy.

Założyciel OskoStudio, biura architektonicznego, członek Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów, członek Izby Architektów Rzeczypospolitej o numerze uprawnień WP-1304 posiadający uprawnienia do projektowania bez ograniczeń.

Pracownia architektoniczna OskoStudio zapewnia kompleksową obsługę inwestycyjną, towarzysząc inwestorowi we wszystkich fazach procesu budowlanego- od fazy koncepcji po uzyskanie wszystkich niezbędnych pozwoleń na budowę. Dokumentacja projektowa wykonywana jest w przestrzeni 3d. Projekty są opracowywane w technologii BIM (Building Information Modeling) – modelowanie informacji o budynkach. Zarządzanie projektem zgodne jest ze standardami IPMA (International Project Management Association). Projekt budowlany zgodny ze standardem – IFC LOD 300, projekt wykonawczy – IFC LOD 400. LOD – (Level of Development Specification)

Filozofia /

Architektura pośredniczy między sztuką a życiem, formą a materiałem, funkcją a wyzwaniem, jednostką a społeczeństwem oraz wieloma innymi dialektycznymi uwarunkowaniami. Architekt wykorzystuje formę i przestrzeń, angażując przy tym użytkowników swojej kreacji, zapraszając ich do interakcji, oglądania i odkrywania. Efektem wspólnej pracy jest odzwierciedlenie kontekstualnych relacji, uchwycenie ulotnych warunków, wraz z zakotwiczeniem każdego odbiorcy w danym miejscu i czasie.

Misja /

Moją ambicją jest kreowanie architektury, która służy człowiekowi i poprawia jego warunki bytowania w zgodzie z naturą, przy użyciu dobrych materiałów z uwzględnieniem ochrony środowiska. Moim celem nie jest tworzenie architektury dla każdego i za wszelką cenę, jest to architektura przyszłości osadzona w dzisiejszych realiach dla osób doceniających wysublimowany design, przyjazne otoczenie, walory użytkowe oraz niepowtarzalność.

 

Close Menu

czartoria

Poznań / ul. Czartoria

budynek wielorodzinny

status / koncepcja

rok / 2015

budynek wielorodzinny/ zaprojektowany w poszanowaniu i duchu otaczającej go dzielnicy/ otwierający się na ważne osie widokowe/

Od frontu otwiera się na park w pobliżu Nowej Gazowni/ zaś z drugiej strony z górnych okien budynku można podziwiać rzekę Wartę/ Ostrów Tumski oraz Katedrę

Budynek składa się z 13 mieszkań/ o metrażu od 38m2 do 149m2/ oraz penthouse’u z własnym basenem na ostatniej kondygnacji.

W budynku znajduje się podziemna hala garażową/ a na parterze lokale usługowe/|

Budynek wyposażony jest w dwa dźwigi/ jeden osobowy/ a drugi funkcjonuje jako jako winda samochodowa/ pozwalającą zaparkować swój samochód w samym sercu swojego apartamentu/ w miejscu do tego specjalnie wyznaczonym i przygotowanym/ również wydzielonym pożarowo.

Dzięki niestandardowym podziałom budynku i jego specyficznej tektonice/ każde z mieszkań różni się od siebie/ a potencjalny nabywca może wybierać między różnym standardem mieszkania/ metrażem/ ułożeniem otworów okiennych/ elementami wyposażenia i komfortu/